Ziołomiody – rodzaje

Ziołomiody to miody powstające nie z nektaru kwiatowego, lecz z innych pobieranych przez pszczoły substancji o dużym stężeniu cukrów. Ziołomiody są więc w tym względzie podobne do miodu spadziowego, jednak ich smak i właściwości są już zupełnie inne.

Naszą ofertę wzbogacają produkowane przez nas rożne rodzaje ziołomiodów. Mają one cenne właściwości lecznicze w rozmaitych schorzeniach. Łączą właściwości lecznicze ziół, z których są sporządzone z dobroczynnym wpływem substancji obecnych w miodzie: pszczelimi enzymami, kwasami organicznymi, inhibinami. Wzbogacone w  aktywne składniki biologiczne roślin, odznaczają się większą skutecznością w lecznictwie od miodów odmianowych oraz wyższą aktywnością antybiotyczną i przeciwutleniającą.

Ziołomiody naturalne prosto z pasieki w Bieszczadach od pszczelarza Lesko Sanok gospodarstwo pasieczne
Niektóre z wielu rodzajów ziołomiodów produkowanych w naszej pasiece – tu w małych słoiczkach, masa netto 250 g.

Do wytwarzania ziołomiodu potrzebna jest specjalnie przygotowana pożywka na bazie soku bądź ziół. Pożywkę tą podaje się pszczołom, które przetwarzają ją w ten sam sposób jak nektar czy spadź. Osoby bardziej zainteresowane tym tematem odsyłamy do artykułów w czasopiśmie „Pasieka”: Ziołomiody, cz. 1. Historia, wytwarzanie, skład chemiczny

Ziołomiód pokrzywowy

Ziołomiód pokrzywowy zawiera biologiczne aktywne żelazo. Stosowany przy anemii. Podnosi poziom hemoglobiny we krwi. Zaleca się jego stosowanie  w schorzeniach układy moczowego i kamicy nerkowej, chorobach trzustki. Wzmacnia także pracę serca i pomaga w leczeniu reumatyzmu.

Ziołomiód miętowo-rumiankowy

Ziołomiód miętowo-rumiankowy jest pomocny w leczeniu chorób zapalnych żołądka i jelit, wzmaga wydzielanie gruczołów przewodu pokarmowego. Działa przeciwskurczowo Ułatwia trawienie i wchłanianie pokarmu. Znacząco poprawia proces rewitalizacji po uszkodzeniach wątroby. Może być również stosowany pomocniczo w leczeniu grypy oraz chorób górnych dróg oddechowych: zapalenia jamy ustnej, krtani, gardła i migdałków podniebiennych (anginy).

Ziołomiód tymiankowy

Ziołomiód tymiankowy jest zalecany w leczeniu górnych dróg oddechowych oraz w stanach po usunięciu woreczka żółciowego. Pobudza łaknienie, dezynfekuje drogi moczowe i działa moczopędnie, podwyższa odporność i zapobiega powstawaniu chorób zakaźnych.

Ziołomiód nagietkowy

Ziołomiód nagietkowy jest stosowany w chorobie wrzodowej, stanach zapalnych żołądka i dwunastnicy, ropnym zapaleniu okrężnicy, zapaleniu błon śluzowych, w okresach rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych jak również po usunięciu nowotworu i w niedokrwistości.

Ziołomiód aroniowy

Ziołomiód aroniowy jest bogaty w witaminy C, B2, B6, PP, P, E, karoten. Wspomaga leczenie nadciśnienia tętniczego i niewydolności krążenia. Usuwa z organizmu metale ciężkie i pozostałości po lekach. Składniki aronii łagodzą również skutki radioterapii.

Ziołomiód z czarnego bzu

Ziołomiód z czarnego bzu jest bogaty w witaminę C, karoten i kwasy organiczne. Działa odtruwająco, napotnie i łagodnie moczopędnie. Poprawia przemianę materii. Stosuje się go również w leczeniu chorób wieku podeszłego i przy zażywaniu dużej ilości leków.

Ziołomiód borówkowy

Ziołomiód borówkowy zawiera witaminy C, A, B1, P. Stosowany w leczeniu chorób oczu (zwyrodnienia plamki żółtej). Wzmacnia naczynia krwionośne, neutralizuje toksyny pokarmowe i blokuje ich wchłanianie przez błony śluzowe.

Pasieki w Bieszczadach miody ziołomiody Bieszczady Bieszczadzkie Gospodarstwo Manasterzec Lesko

Dojazd do pasieki | Mapa | Kontakt

Miody naturalne z pasieki w Bieszczadach Podkarpacie gospodarstwo pasieczne pszczelarstwo
Miody naturalne z pasieki w Bieszczadach.