Miody – rodzaje

Głównym pożytkiem występującym w Bieszczadach jest spadź iglasta, miód wielokwiatowy oraz lipowy i jaworowy. Ostatnie lata, niezbyt miodne na naszym terenie, zmuszają nas do prowadzenia pasieki wędrownej, co daje możliwość pozyskania również innych gatunków miodów, takich jak miód rzepakowy, miód gryczany czy miód wrzosowy.

Szczególnie polecamy Państwa uwadze miód zapakowany w gustowne słoiczki, doskonale nadające się na drobne upominki, np. dla gości weselnych.

Miód dla gości weselnych upominek na ślub na wesele prezenty weselne podziękowania prezent miody naturalne
Miody w gustownych słoiczkach – idealny prezent dla gości z okazji chrztu, komunii czy wesela. Miód dla gości weselnych, upominek na ślub, na wesele, prezenty weselne, podziękowania, prezent: miody naturalne.

Miód spadziowy

Miód spadziowy powstaje z tzw. spadzi, czyli słodkiej wydzieliny mszyc żerujących na drzewach. Miód spadziowy pochodzący z drzew iglastych jest barwy ciemnej, najczęściej od szaro-zielonej do brązowej a nawet czarnej. Po krystalizacji ma barwę ciemnobrązową, szarą lub zielonkawą. Ma charakterystyczny, bardzo wyrazisty smak. Wykazuje działanie przeciwzapalne, wykrztuśne, antyseptyczne oraz charakteryzuje się wysoka aktywnością antybiotyczna. Stosowany w schorzeniach górnych dróg oddechowych, stanach zmniejszonej odporności, w chorobach układu nerwowego oraz stawów.

W 2007 roku nasza pasieka otrzymała certyfikat produktu lokalnego na miód spadziowy.

Miód spadziowy Bieszczady pasieka naturalny ze spadzi iglastej od pszczelarza sprzedaż sklep
Miód spadziowy z pasieki w Bieszczadach, naturalny ze spadzi iglastej od pszczelarza. Sprzedaż, 0,9 litra, masa netto ok. 1250 g.
Najlepszy miód spadziowy naturalny spadź iglasta z bieszczadzkiej jodły od pszczelarza w Bieszczadach
Najlepszy miód spadziowy naturalny. Spadź iglasta z bieszczadzkiej jodły od pszczelarza. 0,9 litra, masa netto ok. 1250 g.

Miód lipowy

Miód lipowy jest barwy od jasnożółtej do złocistej. Bardzo smaczny, działa uspokajająco, aseptycznie i przeciwgorączkowo. Ułatwia zasypianie, łagodzi stres.  Stosuje się go w schorzeniach górnych dróg oddechowych, zapaleniu zatok, nosa i oskrzeli, w przypadku przeziębienia i grypy. Ma działanie wyksztuśne.

Miód lipowy z domieszką spadziowego w słoikach naturalny pasieka Bieszczady od pszczelarza
Miód lipowy z domieszką spadziowego w słoikach, naturalny z pasieki w Bieszczadach, prosto od pszczelarza – 0,9 litra, masa netto ok. 1250 g

Miód wielokwiatowy

Miód wielokwiatowy ma zabarwienie bardzo różnorodne; od jasnokremowego do herbacianego, a po skrystalizowaniu od niemal białego aż do jasnobrązowego. Powstaje z nektaru różnych gatunków roślin zielnych, zakwitających w tym samym czasie. Znajduje zastosowanie w leczeniu grypy i przeziębienia, jak również chorób dolnych dróg oddechowych.

Miód z jawora

Miód z jawora ma silne działanie antybiotyczne. Polecany jest w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego, w chorobach serca oraz niedokrwistości.

Miód od pszczelarza nektarowy z jawora zebrany w bieszczadzkich lasach naturalny z pasieki miody sprzedaż
Miód od pszczelarza, nektarowy z jawora zebrany w bieszczadzkich lasach, naturalny z pasieki. Miody na sprzedaż, 0,9 litra, masa netto ok. 1250 g.

Pasieki w Bieszczadach miody ziołomiody Bieszczady Bieszczadzkie Gospodarstwo Manasterzec Lesko

Dojazd do pasieki | Mapa | Kontakt